keho.net liikuttaa myös sinua

Chihuahuan munkkiploki

Tämän blogin RSS-syöte | Kommenttien RSS-syöte

Hyvin jytisee

06/11/2008 21:44 kirjoittanut: Chihuahua

Hohoi

Olen ehtinyt töiden lomassa hyvin treenailemaan. Aivan kuin olisi ammattilainen, kun maksetaan palkkaa treenaamisesta. Toki välillä pitää olla ravatti oikosena. Koko marraskuun ravaan viikonloput luennoimassa.

Olen saanut hyvän vireen treeneihin. Reisiojennuskoneessa pakka loppuu 80 kiloon, mutta olen keksinyt keinon sitoa lisäkympin siihen. Painomäärä on jo suht reilu. Samaa lisäpainotekniikkaa olen soveltanut kaikissa muissakin vehkeissä, kuten alataljassa. Seuraavaksi otan kohteeksi hartiapunnerruskoneen ja penkkikoneen. Varmaan niistä joku piuha poksahtaa poikki kohta.

Leikki sikseen: keksin hyvän uuden liikkeen (uusi minulle). Köydellä tehtävä hauiskääntö. Kyllähän sitä taljassa tehdään, mutta ujutin paksun hamppuni levypainon reiästä ja huitenkin haboja. Levy rullaa hauskasti pitkin mahaa.

Tänään tein viisi lyhyehköä treeniä, yhteensä noin neljä tuntia. Hyvin jaksaa, kun aina aloittaa uudestaan... nyt tuleekin taas kolmen päivän tauko.

Kommentit (13)

Hyva kun jytisee. Mulla ei jytise kotona vallyjen alla kuin paa talla hetkella. Kuume iski, dylsaa. Chihu, jostain syysta mun on vaikea kuvitella sut, tai siis, joskus esim. salilla mulla on (nyt saa luvan kanssa kaikki nauraa) teille kaikille Lontoon vastikkeet, kuvittelen, etta kuka tyypeista salilla olisitte te (kaikki keholaiset), mutta sua ma en pysty hahmottamaan. Ehka koska olet tollainen 'ammattibodari' jolta lahtee leuat mutta nimimerkki on.. chihuahua. Ei pysty nyt hahmottamaan yhtaan.

Bunny B 07/11/2008 18:54

Chi näyttää about tältä: http://www.popcrunch.com/wp-content/uploads/2008/02/david-hasselhoff-1.jpg

akonan 07/11/2008 20:10

Joo, chihun olomuoto on kaikille, jotka häntä ei ole päässyt näkeen, varmasti mysteeri. Vaikka onhan tuossa blogin vieressä oikealla tuo kuva. Eli leveä rinta, suhteettoman iso pää, hirrrrveet hauikset. Pyykkilautavatsa, joka pullistelee muscel t-shirtin läpi. Ruskea kuntalo sivujakauksella. Ja valkoiset tennarit sekä adidaksen muodista menneet mustat shortsit. Se on siinä. Pituutta tommonen 150 senttiä, niin sopii se pikkukoiranimityskin kuvaan!

mari3 07/11/2008 20:11

Perskeles, ako kerkes kommentoimaan ensin! Mut eiks sen pitäny olla lähempänä Götz Georgea??

mari3 07/11/2008 20:13

http://www.tatort-fundus.de/web/uploads/pics/schimanski_1.jpg

mari3 07/11/2008 20:16

Hehee, Bunny on hauska: keholaisten Lontoon vastikkeet:) Nyt mä tiedän mitä teen jos alkaa salilla tylsistyttämään:D Millaisiksi tyypeiksi sä oot mut kuvitellu? Huhhuh, lisäpainoja koneisiin. Mun käy Chihua kateeksi, voi treenata töissä ja saa hyvät tehot treeneihin kun pystyy tekemään monta lyhyttä treeniä. Tai voisinhan mäkin vapaapäivänä käydä neljä kertaa salilla:D

Mandee 07/11/2008 21:26

Mari, luulen, että tuo Scimanskimaisuus käsirautoineen on lähempänä totuutta ja Hasselhoff on enemmän Chin tavoite :)

akonan 08/11/2008 09:10

Ako: Sit olen kyllä ainakin kutreista Chille törkeen kade!

mari3 08/11/2008 18:15

Siis mitähän mä taas sekoilen? Tarkoitin, että olisin kade, jos nuo Chihun kutrit OLISI kuin Mr. Knightilla. Ne natsais just oululaisen kuntosalinrotan imagoon. Mutta toisaalta... ootteko nähneet idioottimaisen elokuvan Dodge Ball? Ben Stillerin esittämä fitness-guru on aivan ehdoton! Sitäpaitsi Haffelhoff on siinä myös sivuroolissa! Tsekkaa jos et usko: http://i188.photobucket.com/albums/z203/monkey_maffia/DodgeBall.gif tai http://ppostcards.com/t4/t4e/DodgeBall01.jpg

mari3 08/11/2008 18:24

Mielelläni sanoisin, että ako on oikeassa ulkomuotoni suhteen, mutta viiksiosastolla olen pahasti jäljessä (amishviikset uupuu). Ben Stillerin Dodge Ball -rooli on enemmänkin tällaisen myyntitykin nolomiehen unelma, josta voi vain haaveilla.

Chihuahua 10/11/2008 10:09

Bunnylla ei jytise vällyjen alla? oho!

Chihuahua 10/11/2008 10:09

Voi kuule Chihu kun jytisisikin! ;)

Bunny B 10/11/2008 11:39

Mää tiiänki miltä Chihu näyttää :P. Oikein komia mies on ja viksu. Hauska mies ennen kaikkea :). Minä en voi reenata töissä. Siihen iskee heti kylkee joku kyselemään jotain, ei hyvä :/. Vaikka saisin treenata ilmaiseksi omalla työpaikalla, niin silti olen valinnut erään toisen salin. Maksan siitä tietysti. Sinänsä ihan tyhmää, mutta rauha ja treeniin keskittyminen on minulle tärkeää.

Ciru 11/11/2008 14:07

Sinun täytyy olla kirjautuneena sisään jättääksesi vastauksen.

Kirjaudu sisään





Muista kirjautumiseni tältä koneelta

Ei tunnusta? Rekisteröidy! Unohtuiko salasana? Tilaa uusi!

Keho.net haku

Blogin ylläpitäjä


Nimimerkki: Chihuahua
Paikkakunta: Oulu
Sananparsi: "Don´t know ´bout your brain but you look alright"